bg

O nás

KRAPCO je inovatívna firma, ktorá začala svoju činnosť v roku 1997 na základe dlhoročných skúseností s vývojom strojov zakladajúcimi členmi spoločnosti. Zameranie výskumu a vývoja je prostredníctvom inovatívnych technológií (robotika a strojné vedenie) od samého začiatku smerované k odľahčeniu ľudského faktora, zrýchleniu výroby a hlavne zefektívneniu výrobného procesu našich klientov, ktorými sú v súčasnosti prevažne potravinárske podniky. Dlhé roky neustáleho vývoja a výroby prototypov nás doviedli k plne funkčným modelom, ktoré sú pre odberateľov dostupné aj prostredníctvom prenájmu či splátkového kalendára.

Naše riešenia zaručujú efektívne narábanie s financiami, časom, či výrobnými priestormi našich klientov. Jedným z primárnych benefitov je rýchla ekonomická návratnosť investície do našich zariadení. Vďaka tomu, že stroj dokáže pracovať rýchlo a nepretržite dokážeme skrátiť čas vynaložený na jednotlivé kroky výrobného procesu a tým taktiež minimalizovať/ odstrániť nedostatky spojené s ľudským faktorom. Úspora výrobného priestoru je zaručená minimalizáciou rozmerov stroja.

Profil spoločnosti

arm machine icon

Navrhujeme stroje s vysokou spoľahlivosťou, ktoré sú nenáročné na obsluhu a určené na bezporuchový a nepretržitý chod prevádzky, vyvinuté na základe cenných skúseností nadobudnutých počas dlhoročného vývoja našich zariadení priamo vo výrobe.

team konstrukterov

Disponujeme kvalitným a vzdelaným manažmentom, čo zaisťuje možnosť dodávania inovatívnych riešení najvyššej kvality, prispôsobené tak, aby spĺňali špecifické požiadavky našich zákazníkov.

ruka ozubene kolesa

Využívame viacerých subdodávateľov na strojársku výrobu, čo nám umožňuje maximálnu flexibilitu, ktorá je dôležitá pre dodržanie kvality a termínov dodávok našich strojov

hardware updates

Poskytujeme podporu orientovanú na zákazníka, zariadenia ladíme na mieru s plným servisom, stále však s univerzálnym použitím dodaných zariadení.

hardware updates

Implementujeme upgrade aj do starších verzií našich technológií. Vďaka neustálemu vývoju technológií upozorňujeme našich klientov na mechanické, či softvérové inovácie aby ich technologické riešenia mohli napredovať a stávať sa tak ešte efektívnejšími.

Špecializujeme sa na dodávanie plne automatizovaných kompletných spracovateľských závodov na škrupinové ovocie, a teda celú škálu technológií, ktoré ich tvoria. Podchytené máme všetky fázy výroby, od čistenia škrupín, cez rozbíjanie, triedenie orechov od FM a EVM na základe ich charakteristických vlastností – veľkosť, farba a tvar, až po samotné balenie.

Ponúkame baliace stroje, optické hyperspektrálne, mechanické či aerodynamické triediace stroje, ako aj ich príslušenstvo pre potravinársky priemysel, či iné priemyselné odvetvia.

Technické riešenia

História

Minimalizovanie nákladov na spracovanie potravín potravinárskeho priemyslu pre nás bola jednou z hlavných tém od začiatku podnikania v tejto oblasti. Prvýkrát sa nám to podarilo už pred 20 rokmi, keď sme vyrobili našu úplne prvú technológiu na triedenie vlašských orechov od škrupín, a to plne automatizované spracovateľské závody pre spoločnosť – Topko International. Od tej chvíle sme odštartovali maratón plný výskumu, vývoja, inovácií a neustáleho udržiavania tempa s technologickým pokrokom.

Spoločnosť KRAPCO sa od samého začiatku fungovania stretávala s pozitívnymi ohlasmi na baliace stroje vďaka tomu, že boli zostavené hlavne na základe 20-ročných skúseností v oblasti balenia v potravinárskom priemysle. Taktiež vďaka tomu, že naše zariadenia boli už počas vývoja umiestnené v najväčšej baliarni na Slovensku – ENCINGER , kde sa testovali a ladili počas jedného roka v plnej prevádzke.

KRAPCO začalo ponúkať kompletné technologické linky pre spracovanie škrupinového ovocia, napríklad výrobný závod na spracovanie vlašských orechov pre spoločnosť – HUNLAND FOOD Kq. Maďarsko. V júni 2016 spoločnosť vyhrala pol roka trvajúci tender v silnej konkurencii nadnárodných spoločností, a to stroj na zakladanie produktov do kartónov pre globálnu spoločnosť – LEGO Group. Koncom roka 2016 spoločnosť vyhrala výberové konanie na dodávku zakladacích robotických strojov v dominantnej mraziarenskej firme v Českej republike – Agrimex Vestec a.s. a vytvorila si ďalší veľký potenciál na dodávky strojov aj do mraziarenského priemyslu. V súčasnosti už máme za sebou množstvo úspešných projektov, no medzi naše najväčšie úspechy patria vyššie spomenuté technologické riešenia pre LEGO Group či automatizácia baliarní pre spoločnosť ENCINGER SK a ďalšie.